Direct naar de hoofd inhoud
PAU

Grootste puzzelstuk nieuwe upgrader fabriek gearriveerd

Het hart van de nieuwe upgrader fabriek, de zogenoemde Pre-Assembled Unit (PAU), is gearriveerd op het terrein van Shell Chemicals Park Moerdijk. De PAU, die in een grote constructiehal bij HSM Offshore Energy in Schiedam werd gebouwd, ging onder een stralende zon vorige week op transport naar Moerdijk.

De afgelopen maanden kwamen al meer elders gebouwde stukken equipment voor de nieuwe fabriek aan, zoals een substation, kolommen en drie opslagtanks. Deze unit is met zijn afmetingen van 17 x 9 x 22 m (L x B x H) en gewicht (278 ton) echter veruit ook het meest ‘complexe’ puzzelstuk - met al het ingebouwde proces equipment zoals vaten, mixers, pompen, kleppen en instrumentatie - voor de upgrader.

Veilig en volgens planning

Het transport over het water van HSM Schiedam naar Moerdijk nam zo’n vijf uur in beslag. Het transport en de aanlanding van de unit op het terrein van Shell Chemicals Park Moerdijk verliep veilig en geheel volgens planning. De PAU is modulair gebouwd en wordt later dit jaar aangesloten op de in aanbouw zijnde upgrader, de fabriek die ervoor gaat zorgen dat van plastic afval weer nieuwe chemicaliën gemaakt kunnen worden. De fabriek is naar verwachting in 2024 operationeel.

De Pre-Assembled Unit verlaat de loods van HSM in Schiedam
Voor het eerst daglicht!
De PAU hangt in de takels van de grote hijsbok
De laatste puntjes op de i voor een veilige klus
Over de Oude Maas passeert de PAU de Botlekbrug
+1

Meer Shell